ESTETİK GÖZ KAPAĞI UYGULAMALARI (CERRAHİ VE MEDİKAL YAKLAŞIMLAR)

ESTETİK GÖZ KAPAĞI OPERASYONLARI

  1. Fonksiyonel Göz Kapağı Problemlerine yönelik estetik kapak ameliyatları
  2. Kozmetik göz kapağı problemlerine yönelik estetik göz kapağı ameliyatları

Fonksiyonel Göz Kapağı Problemleri

 Göz kapağı düşüklüğü ( doğuştan yada sonradan olabilir ). Doğuştan göz kapağı düşüklüğünün tedavisi hem kozmetik hem de görme kaybının önlenmesi açısından önemlidir. Sonradan oluşan göz kapağı düşüklüklerinde göz kapağının düzeltilmesi görme alanı genişlemesi yolu ile fonksiyonel düzelme sağlamaktadır.

Göz Kapağının Dışa Dönmesi . Yüz travmaları veya doğuştan yada sonradan yaşa bağlı olarak göz kapağı bölgesel veya bir bütün olarak dışa dönmektedir.

Göz Kapağının İçe Dönmesi : Çeşitli göz kapağı problemleri nedeni ile göz kapağının içe dönmesi ile kornea hasarı sonucu geri dönüşümsüz görme problemleri gelişebilmektedir.

Göz Kapağının Kapanamaması : Yüz felci yada geçirilmiş travmalar sonrası göz kapağının kapatan kasların fonksiyon bozukluğu nedeni ile göz kapağı kapanamamakta ve kalıcı görme bozukluğu gelişebilmektedir.

Doğumsal nedenlere bağlı gelişim bozukluklarının yolaçtığı ve erken dönemde müdahale ile görsel ve kozmetik sorunların giderilebileceği çok sayıda göz kapağı problemi tedavi edilebilmektedir.

Kozmetik Nedenlere Bağlı Göz Kapağı Problemleri

Üst ve alt göz kapaklarında yeralan göz torbaları cerrahi müdahale ile düzeltilmekte ve hem kozmetik sorunlar giderilmekte hemde görme alanı genişlemesi yolu ile görme artışı sağlanmaktadır. Bu işlemler sırasında ksiler göz kapaklarında yeralan doğal kıvrımlar kullanılarak yapılarak operasyon sonrası iz oluşumu engellenmektedir.

Kaş yada alın düşüklüğü nedeni ile sarkan dokuların göz kapağı üzerinde mekanik bası oluşturması ve görme alanın kapatması nedeni ile görme kaybı oluşan hastalarımızda kaş ve alın kaldırma uygulamaları ile görme alanı ve görme artışı sağlanabilmektedir.

Botoks ve dolgu uygulamaları ile göz kapağında oluşmuş dinamik ve statik kırışıklıklar tedavi edilme ve orta yüz bölgesinin canlı bir görünüme sahip olması sağlanabilmektedir.     

PAYLAŞ :
Prof. Dr. Şeyhmus ARI Fellow European Board Ophthalmology (FEBO) & Fellow International Council Ophthalmology (FICO)
Göz Hastalıkları Uzmanı
ONLİNE RANDEVU
0531-8882365
İLETİŞİM BİLGİLERİ
15 Temmuz Mah. 148029 Nolu Sok. No:16, D:1, Şehitkamil / Gaziantep
seyhmus21@hotmail.com